Sağlıklı, Kaliteli, Leziz Ekmek
 
  İlişikli Şirketler
 

ÖZKÖSEOĞLU ISI SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.

1962 yılında Endüstriyel ıstıma cihazları imalatı ve taahhüdü yapmak üzere kurulan Özköseoğlu A.Ş., Amerikan, İsviçre ve Fransız firmalarından aldığı çeşitli lisanslar ile Endüstri fırınları ve Endüstri brülörlerinin üretimine başlamıştır.

Alman Wenrer Und Pleiderer firmasından aldığı lisanslar ile 1973 yılında çok katlı fırınlar ve hamur hazırlama ve işleme makinalarının 1977 yılında tam otomatik kontinue ekmek tesislerinin, 1983 yılında döner arabalı ekmek fırınlarının üretimine başlayan Özköseoğlu, ülke ekmekçiliğindeki değişimin yönlendiricisi olmuştur.

1992 yılında ise "evsel ısıtma sistemlerinden" çelik kalorifer kazanları, çelik kat kaloriferleri, doğalgaz ve sıvı yakıt brülörleri üretimine başlayarak, ısıtma sektöründe de önemli firmalar arasına girmiştir.

PALMİYE TATİL KÖYÜ İŞLETMELERİ TURİZM ve TİCARET A.Ş.

Uluslararası Turizm alanında atağa kalkan Türkiye'nin örnek kuruluşlarındandır. İlk tesisi, 1987'de işletmeye alınan 1010 yataklı Palmiye Tatil Köyüdür. Bunu 1989'da 544 yataklı Palmiye Oteli izledi. Her iki tesis de Antalya/Kemer'de, Akdeniz ile çam ormanlarının kucaklaştığı Türk Riviyera'sının en güzel bölümündedir. Palmiye Resort, Club Mediteranee tarafından bütün dünyada işletilen 130 tesis içinde, ilk 6 sırada yer almaktadır.

 

 

 

MARMARA KAĞIT ve AMBALAJ SANAYİ A.Ş.

Özköseoğlu Şirketler Grubunun bir üyesi olarak 1986 yılında kurulan Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi, aynı yıl Bilecik'teki Biksan tesislerini de bünyesine katarak üretime başlamıştır. Çevre dostu üretim teknolojilerini benimseyen ve uygulayan Marmara'nın, bugün temel üretim kalemleri şunlardır: Saman flutin, esmer test liner, beyaz test liner, oluklu mukavva, oluklu mukavva kutu. Modern teknolojisi ve uzman üretim kadrosuyla Marmara, gerek iç, gerekse de dış pazarlara sunduğu ürünlerle Türk Kağıt ve oluklu mukavva endüstrisinin temel kurumlarındandır

 

 

 

ENTES ENDÜSTRİ TESİSLERİ İMALAT ve MONTAJ TAAHHÜT A.Ş.

Entes, Özköseoğlu Şirketler Grubu'na bağlı yerel bir mühendislik firması olarak 1962 yılında faaliyete başladı. Türk Endüstrisine katkılarını, 1969'dan günümüze Entes Endüstri Tesisleri İmalat ve Montaj Taahhüt A.Ş. ünvanı ile gerçekleştiriyor. Entes, bugün taahhüt sektörünün seçkin bir kuruluşudur. Özel uzmanlık alanı anahtar teslimi petrokimya tesisleri, modern ve metalurji üniteleri, boru hatları, otoyollar, iş merkezleri ve çeşitli altyapı ünitelerinin inşaatıdır. Entes, uzman insan gücü ve çağdaş makina parkı ile üstlendiği taahhütleri ulusal ve uluslararası standartlarda sonuçlandırır. Entes'in gerek engin deneyim birikimi ve gerekse de uluslararası referansları, yurtdışındaki kuruluşlarla girişeceği verimli işbirliğinin somut kanıtlarıdır. Entes, karşılıklı anlayış ve yüksek verim ilkeleri ışığında, endüstriyel ve altyapı projelerimizin gerçekleştirilebilmesi için davetlerinizi beklemektedir.

 

 

İNTEMAR FOREIGN TRADE COMPANY CO. INC.

Intemar Foreign Trade Co., Özköseoğlu grubunun ürünlerinin yurtdışına ihracatını geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Özköseoğlu, İntemar ünvanı ile 30 ayrı ülkeye kendi üretimi olan fırınları, brülörleri, değirmenleri ve makinaları ihraç etmektedir.

 

 

 

REMSAN REFRAKTER MALZEME SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Remsan 1978 yılında Türkiye'nin ilk monolitik refrakter üreticisi olarak kurulmuştur. 10 yıl Amerikan CE-Refractories lisansı ile üretim yapan Remsan, bugün kendi ürünleri olan plastik, beton, izole, püskürtme refrakterler ve demir çelik, rafineriler, petrokimya, çimento gibi üretimleriyle Türkiye'nin dev tesislerine imzasını atmakta, alanındaki önderliğini başarıyla sürdürmektedir.