Sağlıklı, Kaliteli, Leziz Ekmek
 
  Haberler
 

4.600 m2'lik üretim tesisimiz açıldı...
İlkadım ilçeşi Derecik mevkiinde kurulu 4.700 m2 lik kapalı alanda yer alan modern ekmek fabrikamız; 25 tonluk un taşıma tankeri ,102 tonluk paslanmaz çelik un siloları , otomatik hamur hazırlama ve işleme makinaları , otomatik kontrollü fermantasyon üniteleri , 30 metre uzunluğunda Sikloterm sistem tünel ekmek pişirme fırınları ve soğutma konveyörlerinden oluşmaktadır.


Saatte 9.000 ekmek üretimi...
Türkiye'nin ilk ve tek otomatik hava kontrollü fabrikası Samsun İlkadım Halk Ekmek fabrikasıdır.

Ekmeklerimiz endirekt ısıtmalı sikloterm sistem pişirme tekniği ile çalışan tünel fırınlarımızda pişirilmektedir. Böylece saatte 9.000 ekmek aynı kalitede hizmetinize sunulabilmektedir.

Sahip olduğumuz ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgemizin gereği olan tüm eğitimler uzman kişiler tarafından bütün personelimize göreve başlamadan önce verilmiştir.


41. Satış noktamız açıldı...
Ekmeğin tüketiciye sağlıklı ve hızlı ulaşımı için 5 adet kapalı kasa taşıma aracımız ile şimdilik kurulumu tamamlanan 41 adet satış büfemiz bulunmaktadır. (2012 sonu hedefimiz 60 satış noktasıdır)


İyi Ekmeği Nasıl Anlarsınız?
Ülkemizde oldukça fazla tüketilen ekmeği alırken bazı özellikleri göz önünde bulundurmamız gerekir. Bir ekmeğin iyi olup olmadığını anlamak oldukça kolaydır.

İyi ekmeğin üst kabuğu kızarmış, alt kabuğu ise düz ve açık renktedir. Ekmek kabuğunun üstünde kabarcıklar ve şişlikler bulunmamalıdır. Bütün yüzeyin görünümü aynı olmalı ve kabuğunun kesinlikle yanmamış olması gerekmektedir. Çünkü ekmeğin üstünün yanık olması, fazla ısıya maruz kalıp çok çabuk kızardığını, içinin ise hamur kaldığını gösterir. Ayrıca tadının ekşi ve yapısının esnek olması gerekir.

Ekmek, halkımızın temel besinidir ve günlük alınan enerjinin ortalama %45'i, proteinin %47'si ekmekten sağlanır. Ekmek iyi bir enerji kaynağı olduğu kadar, insan beslenmesinde esas olan protein, B vitaminleri ve minerallerin çoğunluğunu enerji değerine oranlı şekilde içerir.